Gabriel Dîrmon
Deșertul de catifea
Prizonier a două lacrimi
pierdute de Dumnezeu
în deșertul meu de patimi
să nu râd e cel mai greu.
Inima mă înconjoară numai ea mai palpită exist pentru prima oară iubire du-mă-n ispită Numai inima palpită Doamne totu-i inima ia-mă pe min...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu