vineri, 7 februarie 2020

ARTDEȘERTULDECATIFEA


”Deasupra capului strălucește ceva albastru punctat de nori. Părinții mi-au spus că se numește cer: e plin cu îngeri, dar mai ales e plin cu Dumnezeu.
   Uneori cerul este doar ochiul lui Dumnezeu.
Alteori, nu e nimic: pur și simplu stă deasupra.” - fragment din Deșertul de catifea de Costel Zăgan

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

SINGUR CU DUMNEZEU

 Inima mă înconjoară numai ea mai palpită exist pentru prima oară iubire du-mă-n ispită Numai inima palpită Doamne totu-i inima ia-mă pe min...